İşyeri Sigortası Nasıl Hesaplanır?

  İş yeri sigortası, iş yerinizin bulunduğu binayı ve içinde bulunan muhteviyatı, oluşabilecek risklere karşı güvence altına alan kapsamlı bir sigorta türü olma özeliği taşıyor. Sigorta poliçesi kapsamında, iş yeriniz yangın, yıldırım ve infilak gibi aniden oluşabilecek risklere karşı güvence altına alınıyor. Sigorta poliçesi bunun dışında, cam kırılması, hırsızlık, sel ve su baskınları, bina içinde dahili su basması gibi farklı risklere karşı da güvence sağlıyor. İş yeri sigortası ile tüm bu risk gruplarına karşı önlem almanın yanı sıra, toplumsal kargaşalardan doğan grev ve lokavt gibi olayların da iş yerinize verebileceği zararların telafi edilmesi amaçlanıyor. Doğal afetler kapsamında oluşan fırtına, yer kayması, deprem ve diğer doğa olaylarına karşı da iş yeriniz, maddi risklere karşı geniş güvence altına alınıyor.

  İş Yeri Sigortası Primlerini Belirleyen Etkenler Nelerdir?

  Sigortalatmak istediğiniz iş yerinin özellikleri, risk unsurlarını belirlemede büyük önem taşıyor. İş yerinin bulunduğu konum, bina yapısı, güvenlik önlemleri gibi daha birçok etken, risk faktörlerini belirleyen unsurlar arasında yer alıyor. İş yeri sigortası primleri hesaplaması yapılırken öncelikle bu bilgilerin doğru olarak verilmesi gerekiyor. Binanın bulunduğu alanda güvenlik kamerası, bekçi, yangın alarmı gibi ek önlemlerin alınmış olması, risk faktörlerini hafifletici etkenlerden bazılarını oluşturuyor. 

  İşyeri sigortalatma kararı verdiğinizde, farklı sigorta şirketlerinden fiyat teklifi alarak sizin beklentilerinizi karşılayan en cazip sigorta poliçesine ulaşmanız mümkün. İş yeri sigorta poliçesi, ana teminatların yanı sıra isteğinize bağlı olarak ek teminatları da kapsamı içine alabiliyor. Bina ve içerisinde bulunan demirbaşlar, makine ve cihazlar da iş yeri sigortası kapsamına giriyor. Üretmiş olduğunuz ürünler, cam ve dekorasyonun yanı sıra üçüncü şahıslara verilecek olası zararlar da iş yeri sigorta poliçesi dahilinde bulunuyor.

  İş Yeri Sigortası Hesaplama Yöntemleri Nelerdir?

  Sigortalanacak iş yerine dair bilgileri, online olarak sigorta şirketine bildirerek ana teminatlar ya da ek teminatlarla birlikte bir poliçe teklifi alabilirsiniz. Firmanıza ait şirket bilgileri, bina ve yerleşim şartları, metrekare ölçüleri gibi temel özelliklerin yanı sıra, iş yerinin bulunduğu binanın, kilit, kepenk, demir kapı, alarm, kamera ve aydınlatma sistemleri gibi güvenlik önlemlerini de detaylı bir biçimde teklif formuna doldurmanız, sağlıklı bir fiyat teklifi almanız açısından büyük önem taşıyor.  

  İş yerinizin faaliyet alanı ve faaliyet konusu da alacağınız fiyat teklifini belirleyen en önemli etkenler arasında yer alıyor. Binanın ve sigortalatmak istediğiniz emtia, araç gereçler gibi diğer unsurların maddi değerlerinin de bu teklif formlarında ayrı ayrı belirtilmesi gerekiyor. İş yeri sigorta bedelleri için, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda otomatik olarak hesaplama yapılabileceği gibi, değerlendirmeler uzman sigorta danışmanları tarafından yapılarak fiyat teklifi bizzat tarafınıza da verilebiliyor.

  İş yeri sigortası ve tüm sigorta poliçeleri hakkında detaylı bilgilere ve deneyimli uzmanlar tarafından titizlikle hazırlanan cazip fiyat tekliflerine, Sigortaladim.com adresinden kolayca ulaşabilirsiniz. İş yerinizin ve üçüncü şahısların güvenliğini, iş yeri sigortaları ile güvence altına alırken, Milli ekonomiye ve ülkenin geleceğine sağlanan katkılar da göz ardı edilemeyecek kadar büyük önem taşıyor.

  BENZER HABERLER